System Engineer

praca it: etat dla Cyclad / Dowolne

Tagi: administrator engineer

Miejsce pracy: Katowice/ Kraków

Opis stanowiska:
Główne zadana na tym stanowisku pracy:
• Zarządzanie systemami operacyjnymi (MS Windows 2000, MS Windows XP, MS Windows 7) oraz serwerami, MS Exchange, DNS/DHCP, SMTP,
• Utrzymanie serwerów Exchange oraz konsolidacje serwerów Exchange,
• Monitorowanie serwera Exchange oraz reagowanie i rozwiązywanie pojawiających się problemów,
• Rozwiązywanie problemów związanych z konfiguracją dla systemu Exchange i użytkowników końcowych,
• Tworzenie skryptów do automatyzacji Exchange i Active Directory, konsolidacje Active Directory,
• Wirtualizacja aplikacji, migracje systemów,
• Wdrożenia nowych technologii,
• Obsługa incydentów z obszaru messaging i collaboration,
• Odpowiedzialność za prawidłowe świadczenie usług dla klientow w zakresie jakości i dostępności,
• Tworzenie/ rozwijanie dokumentacji technicznej, dostarczanie analiz oraz tworzenie studiów wykonalności róznych projektów ,
• Częste wyjazdy na szkolenia do Holandi i Austrii, Francji

Wymagania:

• Bardzo dobra znajomość środowisk Microsoft Exchange/ Windows Server 2003/ 2008,
• Umiejętność zarządzania usługami: AD, DNS, DHCP, DFS, WINS, IIS, FTP, WSUS, TS, Print Server (w stopniu bardzo dobrym),
• Znajomość Lync-UCS na poziomie bardzo dobrym,
• Znajomość SCCM na poziomie bardzo dobrym,
• Znajomość systemów Microsoft Exchange 2007, 2010, SBS2003,
• Znajomość zagadnień wirtualizacji bazując na rozwiązaniach HYPER-V oraz VWMare (w stopniu minimum dobrym),
• Znajomość i certyfikacja technologii Microsoft(MCSE, MCSE Messaging, MCSE Security),

• Mile widziane certyfikaty:
o MCITP Enterprise Messaging Administrator on Exchange 2007
o MCTS Microsoft Office Communications Server 2007, Configuration
o MCITP Enterprise Messaging Administrator on Exchange 2010
o MCTS Microsoft Exchange Server 2010, Configuration
o ITIL version 2 or 3 Foundation,
• Dobra znajomość języka angielskiego,
• Gotowość do częstych wyjazdów służbowych do Holandii, Austrii i Francji
Firma oferuje:

• Atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet socjalny
• Pełną wyzwań pracę w dynamicznym międzynarodowym otoczeniu
• Możliwość uczestnictwa w zajęciach z języka angielskiego, czy francuskiego

Poleć znajomemu
Opublikowana 2012-03-22
Wyświetlona: 11820 razy